Výuka hudby

Hudba je nedílnou součástí života každého člověka. Někomu stačí hudbu poslouchat, někdo se rád sám pokouší hudbu tvořit. Jestliže máte zájem získat nějaké hudební vzdělání, máte několik možností, jak postupovat.

Výuka ve školách

Největší tradici v hudebním vzdělávání mají „ZUŠky“, tedy základní umělecké školy, které nabízejí velké množství oborů, obory hudební i výtvarné, taneční nebo také hudebně dramatické. Součástí této formy hudebního vzdělávání je přípravný ročník, ve kterém se děti učí úplné základy, notové zápisy, učí se části svých hudebních nástrojů. Dále chodí děti do hudební nauky, která jim pomáhá rozšířit znalosti.

Konzervatoře a výuka hudby

Konzervatoře jsou dalším stupněm hudebního vzdělávání. Jedná se o středoškolské vzdělání, které po 4 letech končí maturitou, poté pokračují dva roky vyššího odborného studia hudby, které končí absolutoriem a student získá titiul DiS. Jedná se o formu vzdělávání, která nabízí vzdělání v rámci několika oborů, u nichž největší tradici má hudba. V České republice najdeme řadu hodnotných konzervatoří, ze kterých vychází mnoho nadějných umělců, kteří se věnují buď koncertní, nebo také učitelské činnosti. Konzervatoře najdeme v Praze, v Brně, v Olomouci, Pardubicích nebo v Kroměříži.

Výuka na soukromých školách

Jestliže chcete začít s nějakým hudebním nástrojem nebo s jiným oborem, můžete využít také služeb soukromých škol nebo soukromých osob. Mnoho hudebně vzdělaných lidí nabízí své služby na vlastních webových stránkách, určitě byste našli někoho, jehož přístup vám bude vyhovovat. Nezapomeňte ale porovnat ceny těchto nabídek, může se stát, že narazíte ne na umělce, který umí učit, ale na podvodníka, který z vás chce jen tahat peníze.

Jak se naučit na hudební nástroj doma

Jestliže se vám nechce za výuku v hudebních školách platit a myslíte si, že se zvládnete učit sami doma, můžete využít mnoha zdrojů, které by vám v tomto ohledu mohly pomoci. Můžete se scházet se svými kamarády, kteří nějaké hudební vzdělání již mají a požádat je, aby vám předali zkušenosti a poradili vám se základy. Dále si můžete pořídit vhodnou literaturu a můžete se sami vzdělat v teoretických základech a naučit se noty, pokud je neznáte, protože noty rozhodně budete potřebovat. Pomoci by vám mohly také nahrávky konkrétních skladeb, které se pokoušíte zahrát, například na internetovém kanálu Youtube.

Ostatní právě sledují tyto inzeráty...

elektrické klávesy Kurzwei 88+stojan+obal na přenášení
( / Klávesové nástroje)

elektrické klávesy Kurzwei 88+stojan+obal na přenášení
08.12.2019

KYTAROVÝ EFEKT - LINE 6 POD HD300
( / Zvuková technika)

KYTAROVÝ EFEKT - LINE 6 POD HD300
03.07.2019

mixážní pult
( / Zvuková technika)

mixážní pult
11.03.2019

Hledá se basák do Blues Rocku
( / Hudebníci a skupiny)

noimage
01.03.2019

Mesa Boogie Triaxis Programmable PreAmp
( / Kytary a baskytary)

Mesa Boogie Triaxis Programmable PreAmp
12.06.2019

THE OTHERS HLEDAJÍ SÓLOVÉHO KYTARISTU
( / Hudebníci a skupiny)

noimage
14.03.2019